Kary dla hokeistów z Austrii za picie alkoholu podczas igrzysk

Poniedziałek, 17 marca 2014 (19:31)

Siedmiu austriackich hokeistów, uczestniczących w niedawnych igrzyskach w Soczi, zostało ukaranych grzywnami za picie alkoholu do późna w nocy po meczu fazy grupowej z Norwegią. Nazwisk i wysokości grzywny nie ujawniono.

Zdjęcie

Austriaccy hokeiści ostro balowali w Soczi /AFP
Austriaccy hokeiści ostro balowali w Soczi
/AFP

O sprawie głośno było jeszcze w trakcie olimpijskiej rywalizacji. Po zwycięstwie 3-1 nad Norwegią 16 lutego siedmiu austriackich zawodników piło alkohol i bawiło się do późna w nocy, choć półtora dnia później czekał ich mecz o awans do ćwierćfinału ze Słowenią (w którym ponieśli niespodziewaną porażkę 0-4).

Gdy kanadyjski trener Manny Viveiros dowiedział się o wyskoku swoich zawodników, był załamany. "Jestem w szoku. Czuję się bardzo rozczarowany ich postawą. Gdybym wiedział o tym przed meczem, odesłałbym ich natychmiast do domu" - powiedział wówczas Viveiros.

Reklama

O sankcjach zadecydowała teraz austriacka federacja podczas nadzwyczajnego posiedzenia w Wiedniu. Nie podano nazwisk winnych i wysokości kar. Dodano jednak, że pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój hokeja młodzieżowego.

W lutym informowano, że wśród zawodników, którzy złamali zakaz szkoleniowca i bawili się do późnych godzin nocnych, mogli być m.in. gracze znani z NHL: Thomas Vanek, Michael Grabner i Michael Raffl.

Artykuł pochodzi z kategorii: Hokej na lodzie

Zobacz również

  • Soczi 2014. Łotysz Freibergs i inni dopingowicze

    ​Łotewski hokeista Ralfs Freibergs jest 22. sportowcem, który został przyłapany na stosowaniu dopingu podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi. więcej